سئو و بهینه سازی سایت

مقاله بنیاد محتوا در افزونه Yoas SEO

مقاله بناید محتوا گزینه ای هست که جدیدا در افزونه Yoast SEO در تنظیمات نوشته ها و برگه های سایت گذاشته شده است و خیلی ها پیرامون این گزینه اطلاعات چندانی ندارند،در این مقاله قصد داریم پیرامون این گزنیه صحبت کنیم و اینکه چه نوشته ای از سایت را باید به عنوان مقاله بنیاد محتوا در افزونه Yoast SEO تیک بزنیم.

گزینه مقاله بنیاد محتوا در افزونه Yoast SEO

مقاله بنیاد محتوا به محتوایی در وب سایت گفته می شود که شما به آن افتخار می کنید؛ این محتوا کسب و کار شمارا بازتاب می کند , ماموریت سایت شما را بیان می کند و به خوبی نوشته می شود.اینها مقالاتی هستند که شما میخواهید رتبه ی بالاتری در موتور های جستجو داشته باشند. مقالات بنیاد محتوا بینشی از محتوا وب سایت شما هستند .

در اینجا من میخواهم پیرامون مقالات بنیاد محتوا صحبت کنم ,مقالاتی که رتبه رنگ سبز را از افزونه Yoast SEO می گیرند. چگونه این محتوا را بنویسید و چگونه باید از پست های خود به مقالات اساسی سایت لینک دهید.

سبزشدن تنظمیات سئو در افزونه yoast seo

کدام نوشته های سایت مقالات بنیاد محتوا من هستند؟

مقاله خود  را با دقت انتخاب کنید, چهار یا پنج صفحه ای که دوست دارید کسی بخواند و خواندن این صفحات را برای اولین بار که وارد وب سایت می شود به او پیشنهاد می کنید , این مقالات بنیاد محتوای شما هستند.کدام مقالات برای شما ارزشمند هستند؟کدام مقاله معتبرترین و کامل ترین هستند؟

شما باید مقالات بنیاد محتوا (سنگ بنا ) را در مورد کلمات کلیدی بنویسید قطعا می خواهید رتبه ی خوبی در نتایج موتور های جستجو داشته باشند.

Yoast SEO به شما کمک می کند تا بتوانید مقاله بنیاد محتوا خود را بنویسید , نداشتن یک مقاله خود بستگی به هنر نویسندگی شما دارد و زمانی که آن را به عنوان مقاله بنیاد محتوا انتخاب کنید افزونه یواست سئو اولویت بیشتری برای آن مقاله قائل است.به این ترتیب هرگز فراموش نکنید که بهترین مقاله (نوشته ) خود را به عنوان مقاله بنیاد محتوا به افزونه Yoast SEO معرفی کنید.

اگر وب سایت بزرگی دارید و محتوا گسترده ای را تولید می کنید به این نکته دقت کنید که برای هر موضوع یا دسته بندی وب سایت یک مقاله بنیاد محتوا را انتخاب کنید.

ساختار لینک سازی در مقاله بنیاد محتوا :

مقالات بنیاد محتوا باید در هرم اصلی سایت شما یعنی صفحه اصلی قابل دید و در دسترس باشند به طوری که یک کاربر از طریق صفحه اصلی به تمام مقالات بنیاد محتوا شما دسترس داشته باشد. شما باید همه پشت های سایت را به این مقالات بنیاد محتوا لینک دهید و در اصل یک لینک سازی شبکه ای بین محتوا برقرار کنید به صورتی که مقالات بنیاد محتوا مغز اصلی و مرکز این لینک ساز باشد و همه لینک ها به این محتوا ختم شوند . چون ساختار لینک سازی درونی شانس رتبه بندی وب سایت شما را در Google افزایش می دهد .

به عنوان مثال من در وب سایت مقالات مختلفی را پیرامون سئو محتوا در وب سایت قرار می دهم , پس باید یک مقاله بنیاد محتوا پیرامون سئو محتوا داشته باشم که تمامی این مقالات را به مقاله بنیاد محتوا لینک دهم.

نوع محتوای بنیادی :

مقالات بنیاد محتوا باید آموزنده باشند و مرتب بروز رسانی شوند , چرا که اگر شما یک محتوا طولانی را تولید می کنید باید مطمئن شود که از عنوان ها به خوی در محتوا استفاده شده است , باید کلمات کلیدی را با بررسی دقیق تر انتخاب کنید و موضوع دیگر اینکه میزان خوانایی محتوا باید بالا باشد چرا خواندن محتوا بروی صفحه نمایش همیشه سخت تر از ما یک کاغذ یا کتاب است و شما باید این موضوع دقت کنید که خوانایی محتوا شما در صفحات مختلف از دسکتاپ گرفته تا موبایل بالا باشد.

۵قدم به سوی رویکرد عملگرا :

در حالت ایده آل شما باید تحقیقات کلمات کلیدی را برای محتوا انجام دهید و این کلمات را هدفمند انتخاب کنید . پس شما می توانید مقالات سنگین , طولانی و آموزنده منتشر کنید. اما اگر وفت زیادی نداشتید چه ؟ و یا اگر شما چندین مقاله را نوشته اید ؟

این ۵ مرحله را دنبال کنید تا مقالات بنیاد محتوا قابل قبولی را ارائه دهید.

مرحله اول : در مورد کلمات کلیدی خود فکر کنید.

شما باید کلمات کلیدی ضروری را که میخواهید در نتایج موتور های جستجو رتبه بندی کنید تعیین کنید . مقالات اصلی شما باید روی این کلمات کلیدی منتشر شوند و مطمئن شوید که تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می دهید .

مرحله دوم : بهترین پست را انتخاب کنید .

باید به سراغ پست هایی که برای کلمات کلیدی مهم بهینه شده اند بروید , کدام پست شما بهترین است ؟ این مقاله بنیاد محتوا شماست.

مرحله سوم : بازنویسی کنید.

مقاله خود را بنویسید, SEO عالی را روی آن پیاده کنید و مطمئن شوید که کاملا بروز است. گاهی لازم است مقالات را بازنویسی کنید و گسترش دهید . حتما اینکار را انجام دهید .

مرحله چهارم : بهینه سازی پست های مشابه

اول  مقاله به لینک سازی شبکه ای اشاره کردم و اشاره کردم که پیرامون مقاله بنیاد محتوا همیشه تولید محتوا داشته باشید و این نوشته هارا به مقال بنیاد محتوا لینک دهید . پس دقت کنید روی تنظیمات سئو این نوشته ها کار کنید .

مرحله پنجم : لینک دهی کلمات کلیدی ارزشمند

کلمات کلیدی هستند که معمولا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و حتی در موتور های جستجوهم زیاد از آن های استفاده می شود. اما در حالی که برخی از کلمات هستند هرچند جستجوی کمتری را دارند اما معمولا ارزش تبدیل بالاتری دارند و شما باید به این نوع کلمات دقت داشته باشید و لینک سازی داخلی برای مقالات بنیاد محتوا از این کلمات استفاده کنید .

لینک دهی کلمات کلیدی ارزشمند

سر دبیر مجله

در زمینه دیجیتال مارکتینگ و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی فعالت میکنم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام و عرض ادب
   ممنونم از لطف شما
   به نظرم برای هر دسته بندی از وب سایت یک نوشته یا مقاله میتونه بنیادمحتوا باشه البته بازم بستگی به محصولات وب سایت شما داره،ولی باید برای هر موضوع وب سایت یک نوشته را به عنوان مقاله بنیاد محتوا انتخاب کنید.در مورد کلمه کلیدی هم تمرکز افزونه yoast روی کلیدواژه کانونی هست ولی ممکن هم هست روی کلمات کلیدی محتوا شما توی گوگل بالا بیاد.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا