فناوری اطلاعات

بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری انواع مختلفی داشته که از جمله مهمترین آنها می توان به سرویس فضای ابری آیکلود سرویس فضای ابری گوگل درایو سرویس فضای ابری دراپ باکس سرویس فضای ابری مگا و غیره اشاره نمود هریک از آنها فضای بسیار مناسبی را جهت ذخیره سازی و اشتراک گذاری فایل های ارائه شده توسط کاربران در اختیار استفاده کنندگان قرار میدهند.

بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری و معرفی آن ها موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. از جمله مواردی که نیاز افراد مختلف را به فضاهای ابری جهت ذخیره سازی فایلهای مورد نظر را دسترسی به این فضاها افزایش می‌دهد، افزایش حجم فایل ها و داده ها و همچنین امنیت و دسترسی بسیار عالی این فضاها و سرویس های ابری به عنوان فضاهای نگهدارنده فایل می باشد.

از جمله مهمترین مزیت های استفاده از سرویس های ابری این موضوع باشد که این سرویس ها این امکان را برای کاربران مختلف فراهم می کنند تا در هر زمان با استفاده از دستگاه‌های مختلف به فایلهای مورد نظر خود که بر روی فضای ابری ذخیره سازی شده اند، دسترسی کامل داشته باشند.

بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

سرویس های مختلف ارائه دهنده فضاهای ابری این امکان را دارند تا به خواسته کاربر حجم آنها تغییر کرده و هر کاربر با توجه به نیاز خود حجم مورد نظر از فضای ابری را در یک سرویس ارائه دهنده این فضا دریافت نماید.

همچنین استفاده از سرویس های ذخیره سازی فضای ابری این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا داده های خود را بر روی این فضا ذخیره کرده و در نتیجه حافظه دستگاه و یا گوشی تلفن همراه مورد نظرشان به میزان کمتری اشغال گردد و همچنین در صورت سرقت و یا دزدیده شدن دستگاه های گوشی تلفن همراه و یا هر دستگاه دیگری اطلاعات در یک فضای ابری ذخیره سازی شده و با استفاده از دستگاه دیگر می‌توان به اطلاعات مورد نظر که در فضای ابری ذخیره سازی شده است دسترسی داشت.

در صورتی که قصد استفاده از فضای ابری را داشته و می خواهید با سرویس های ذخیره سازی فضای ابری آشنا شوید با ما در ادامه این مقاله همراه بوده و اطلاعات مناسبی در این زمینه کسب نمایید:

سرویس فضای ابری گوگل درایو

سرویس فضای ابری گوگل درایو

گوگل درایو یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری که متعلق به شرکت گوگل می باشد که این سرویس به صورت پیش فرض بر روی تمامی دستگاه ها که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند نصب می باشد و کاربران این دستگاه می توانند از این سرویس به عنوان یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری نهایت استفاده را ببرند. سرویس فضای ابری گوگل درایو توسط شرکت گوگل در سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را آغاز نمود.

برای راحتی کاربران این امکان به وجود آمده تا در سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز و مک نیز از سرویس فضای ابری گوگل درایو با استفاده از امکان کشیدن و رها کردن استفاده کرده و نهایت لذت را ببرند.

اما در عین حال یکی از معایب سرویس گوگل درایو به عنوان یکی از سرویس های ذخیره سازی فضای ابری رابط کاربری نسخه وب آن می‌باشد که چندان دلچسب و کاربر پسند نیست. این سرویس فضای ابری به صورت پیش فرض ۱۵ گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربران استفاده کننده خود قرار می دهد.

دراپ باکس یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

دراپ باکس یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

دراپ باکس یکی از سرویس های ذخیره سازی فضای ابری سرویس فضای ابری دراپ باکس به عنوان یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری در سراسر دنیا شناخته می شود که این سرویس توسط دو شخص به نام های آرش فردوسی و درو هوستون فعالیت خود را در سال ۲۰۰۷ آغاز نمود.

کاربرانی که از سیستم فضای ابری دراپ باکس استفاده می کنند این امکان را خواهند داشت تا به میزان ۲ گیگابایت به صورت رایگان از فضای ابری رایگان سیستم استفاده کرده و با ایجاد اکانت در سیستم فضای ابری دراپ باکس به عنوان یکی از  سرویس های ذخیره سازی فضای ابری از امکانات بسیار گسترده موجود در این سیستم نهایت استفاده را ببرند.

این امکان وجود دارد تا از سرویس ذخیره سازی دراپ باکس بر روی تمامی سیستم عامل های مختلف مانند مک و ویندوز اندروید ios و غیره استفاده نموده و از قابلیت‌های متنوع موجود در این سیستم مانند اشتراک گذاری فایل ها و پوشه های مختلف نهایت استفاده را ببریم.

همچنین در این سیستم این امکان وجود دارد تا فایل ها و اسنادی که یک کاربر در فضای ابری مورد نظر خود ذخیره سازی نموده است را با کاربران دیگری که از این سیستم به عنوان یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری استفاده می کند اشتراک گذاری نماید. از جمله معایب سیستم فضای ابری دراپ باکس می توان به دسترسی بسیار ضعیف به سیستم مدیریت فایل ها و همچنین عملکرد نه چندان مطلوب در قسمت آفیس این سیستم اشاره نمود.

سیستم فضای ابری آیکلود

سیستم فضای ابری آیکلود

یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری که متعلق به شرکت اپل و مخصوص گوشی های آیفون و همچنین تبلت ها و کامپیوترهای ارائه شده توسط این شرکت می باشد آی کلود نام دارد. این سرویس ابری ارائه شده توسط شرکت اپل به صورت پیش فرض بر روی تمامی محصولات ارائه شده توسط این شرکت وجود دارد. البته کاربران مختلف که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند این امکان را خواهند داشت تا از فضای ذخیره سازی آیکلود استفاده نمایند.

کاربرانی که از سیستم فضای ابری خود استفاده کند این امکان را خواهند داشت و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از ۵ گیگابایت فضای رایگان ابری ارائه شده توسط این سیستم نهایت استفاده را برده و از امکانات آن بهره ببرند.

از جمله معایب سیستم فضای ابری آیکلود به عنوان یکی از  سرویس های ذخیره سازی فضای ابری در این مورد می باشد که از آنجایی که آیکلود از اندروید پشتیبانی نمی کند باعث شده تا بسیاری از افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند نتوانند به این سرویس ابری دسترسی داشته و در نتیجه از محبوبیت نسبتا کمتری نسبت به دیگر سرویس‌های ابری بهره می برد.

وان درایو جز بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

وان درایو جز بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری

یکی دیگر از بهترین سرویس های ذخیره سازی فضای ابری که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده و همچنین در گذشته به نام اسکای درایو شهرت داشته، سرویس فضای ابری وان درایو می باشد. این سرویس فضای ابری از شهرت و محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار بوده و این سرویس مانند دیگر رقبای خود از امکان همگام سازی و همچنین ذخیره سازی فایل های مختلف بهره می برد.

سرویس وان درایو به عنوان یکی از سرویس های ذخیره سازی فضای ابری به صورت پیش فرض بر روی ویندوز ۱۰ وجود داشته و کاربران استفاده کننده از این ویندوز می توانند از امکانات موجود در این سیستم نهایت استفاده را ببرند.

از دیگر سرویس های فضای ابری بسیار پرکاربرد و محبوب می توان به مواردی که در لیست زیر وجود دارد اشاره نمود:

  • سرویس فضای ابری مگا
  • سرویس فضای ابری باکس
  • سرویس فضای ابری نکست کلود
  • سرویس فضای ابری اسپایدر اوک
  • سرویس فضای ابری آی درایو
  • سرویس فضای ابری پی کلود
  • و بسیاری موارد دیگر

سر دبیر مجله

در زمینه دیجیتال مارکتینگ و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی فعالت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا