موفقیت

مروری بر زندگی استیو جابز بنیانگذار اپل

استیو جابز یک مخترع آمریکایی می باشد که در زمینه تولید کامپیوترها و لپ تاپ های اپل و تکنولوژی های روز دنیا همچون؛ آی پد، مک بوک و سایر تکنولوژی های روز دنیا نقش کلیدی و اساسی داشته است و همه ی دنیا این مرد را جز ثروتمندترین، خلاق ترین و ماهر ترین مرد جهان می دانند که در دنیا وجود داشته است.

اگر شما از تکنولوژی های روز آگاه باشید و یا اخبار  مهم راجع به اطلاعات روز را دنبال کرده باشید و یا علاقه به کامپیوتر و تکنولوژی داشته باشید شما قطعا نام استیو جابز مشهور را شنیده اید که جز مشهور ترین و ثروت مند ترین افراد جهان می باشد.

دوران کودکی استیو جابز

در زندگینامه استیو جابز اینگونه آمده است که وی در ۲۴ فوریه ۱۹۵۵ در آیات سانفرانسیسکو به دنیا آمده و گویا نخبه ای به زمین وارد شده است تا اوضاع آن را بهتر کند و باعث راحتی مردم شود.

پدر وی در اصل اهل سوریه بوده و مسلمان بوده است و مادر او نیز اصلیت آلمانی سوئیسی داشته است و زمانی که استیو جابز چشم به جهان گشود پدر و مادرش ۲۳ ساله بودند و مشغول تحصیل بودند و هنوز با هم ازدواج نکرده بودند.

دوران کودکی استیو جابز

زیرا پدر مادر او یعنی خوان انسانی مسیحی و معتقد بود که نمی خواست دخترش با یک مسلمان عروسی کند و در نهایت های جلوگیری خوان آنها نتوانستند نظر خوان را تغییر  دهند و تصمیم گرفتند که نمی توانند استیو جابز را بزرگ کنند و آن را به پل جابز و کلارا هاگوپیان به فرزند خواندگی دادند و اینگونه استیو جابز بزرگ شد.

پل پدر استیو یک مکانیک ماهر کارخانه لیزر سازی بود و همین باعث شد که استیو جابز نیز به الکترونیک علاقه مند شود و آن را دنبال کند و استیو جابز در دبیرستانی در سانفرانسیسکو تحصیل می کرد و سپس وارد کالج آورند شد.

استیو جابز همیشه از خود مهارت و استعداد های فراوان نشان می داد و همیشه در امتحانات با نمرات عالی قبول می شد و سرانجام با تلاش های زیاد در ۱۹۷۲ از کالج فارق التحصیل شد و وارد کالج دیگری به نام رید پورت لند شد و او پس از گذشت نیمسال از کالج، انصراف داد و سپس به خوشنویسی علاقه مند شد و در کلاس های خوشنویسی شرکت می کرد و از آن لذت می برد و بعد ها خود استیو جابز نیز می گفت همین کلاس های در شکل گیری فونت و حروف اپل به آن کمک کرده است.

زندگی خصوصی استیو جابز مشهور

استیو جابز یک گیاه خوار بودایی و دانشجویی بود که از کالج انصراف داده تا به موفقیت های بزرگی برسد و شخصیتی محکم و کمال طلب داشت و می توان گفت که دلیل انتخاب علامت شرکت اپل یعنی سیب این بود که او اعتقاد داشت که سیب زنده، آرامش بخش و شوخ می باشد.

بهترین دوست و جدی ترین دوست او کریس برنان نام داشت که سپس با هم فرزندی به نام لیزا برنان جابز به دنیا آوردند اما آنها با هم ازدواج نکرده بودند و استیو جابز نیز چندین سال پدری را انکار می کرد اما بعد از مدتی پذیرفت که پدر لیزا می باشد.

سپس استیو جابز با لورن پاول که  در رشته مدیریت دانشگاه آکسفورد تحصیل می کرد ازدواج کرد و حاصل آن ازدواج به دنیا آمدن سه فرزند شد.

اختراع اپل توسط استیو جابز

اولین کاری که استیو جابز در مورد کامپیوتر انجام داد مربوط به سالی می شود که وی در یک شرکت اناری کار می کرد می شد و در این دوره استیو جابز با وزنیاک آشنا شد و وی در بیشتر مواقع مورد تحسین استیو جابز قرار می گرفت.

در سال ۱۹۷۹ وزنیاک اولین کامپیوتر اپل را با کمک استیو جابز اختراع کرد و سپس وزنیاک، جابز و رونالد پس از این اختراع بر روی کامپیوتر های اپل کار کردند و توانستند قابلیت های آن را بیشتر کنند و زمانی نیز کامپیوتر های اپل در گاراژ پدر استیو جابز به فروش می رفتند و سپس در طی چندین سال کامپیوتر های اپل به سرعت پیشرفت قابل توجه ای کردند و بسیار مشهور شدند به گونه ای که کامپیوتر های اپل جای ویژه ای در میان بازار کامپیوتر های خانگی پیدا کرد.

سپس در سال ۱۹۸۴ استیو جابز اولین مکینتاش را طراحی نمود مکینتاش نیز یک کامپیوتر خانگی بود اما با قابلیت های گرافیکی بالا و روابط گرافیکی که این محصول از لحاظ تجاری نیز بسیار موفق بود و پس از ابتکاراتی که استیو در اپل داشت اختلاف زیادی با سایر کارکنان پیدا کرد.

پس از مدتی استیو جابز از سمت مدیریتی اپل استعفا داد و خود او می گفت که بهترین انتخاب برای او استعفا دادن از شرکت اپل بود.

تاسیس شرکت نکست توسط استیو جابز

این استعفا به جابز کمک زیادی کرد تا حس نوآوری خود را تقویت و قوی نماید و این حس را به هیچ وجه در یک شرکت بزرگ کسب نمی کرد پس جابز از اپل رفت و شرکت کامپیوتری نکست را تاسیس و به وجود آورد و باید گفت که این شرکت پیشرفت زیادی نکرد و فروش زیادی نیز نکرد.

در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل شرکت نکست را خرید به ارزش ۴۲۹ میلیون دلار. سپس جابز شرکت دیگری با نام پیکس آرت را تاسیس نمود و ویژگی نیز با پیشرفت های آن با او قرارداد بست و کار فیلم ها و انیمیشن های خود را همچون داستان اسباب بازی و در جست و جوی نمو را به این شرکت سپرد و این فیلم ها توسط پیکس آرت ساخته شده اند و با موفق بودن این فیلم ها سود زیادی عاید جابز و شرکتش شد.

راز های زندگی جابز

راز های زندگی جابز

ما در اینجا رازهای بزرگ موفقیت جابز در زندگی را برای شما خواهیم گفت.

از نظر جابز کارشناسان هیچ چیزی نمی دانند یعنی روزنامه نگاران، بانک داران، مشاوران، رهبران و تحلیل گران نمی دانند که چه کار کنند و فقط به شما مشاوره می دهند و کاری از شما بر نمی آید و به تو می گویند چه چیزی در محصول تو خوب کار نمی کند اما آنها نمی توانند محصولی جدیدی و ایده جدیدی به شما بدهند و یا محصولی بسازند و آنها فقط به شما می گویند که چگونه گروه های و تشکیلات آداری بزرگی ایجاد کنید در حالی که خودشان دفاتر ناقص و افتضاحی دارند.

اهمیت حرکت رو به جلو و او معتقد بود که همیشه باید در جهت درست حرکت کرد و از قدم های خود جلو تر حرکت کنید مثل چاپگر های دیجیتال که یک جهش رو به جلو بود و برای اپل هم نیز یک قدم به جلو می باشد.

می توان اینگونه گفت که فکر کنید کسی یخ را تولید می کند و شخص دیگری را در نظر بگیرید که یخچال را اختراع می کند و باید توجه کرد که آیا شخصی است که در زمستان یخ نیاز داشته باشد و یا یخ بخرد.

روی طراحی حساب کنید زیرا طراحی بسیار مهم می باشد و افراد زیادی به جای اینکه به محصول توجه کنند به نوع طراحی آن توجه می کنند اگر حتی محصول خوب نباشد و طراحی خوب باشد خیلی ها آن را نسبت به محصول خوب با طراحی بد ترجیح می دهند و بسیاری طراحی را در دل می دانند و شخصیتی جالب دارند و قابل توجه است که رنگ سیاه و سفید رنگ های کمال گرا هستند.

برچسب ها

سر دبیر مجله

در زمینه دیجیتال مارکتینگ و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی فعالت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن